Drukuj
Kategoria: Aktualności

Jezus cierpiacy

?Królowanie Chrystusa ukazuje się w pełni na Golgocie, kiedy to Niewinny jest przybity do krzyża, ubogi, nagi, pozbawiony wszystkiego, wciela i objawia pełnię miłości Boga. Jego totalne powierzenie się Ojcu, podczas gdy wyraża swoje zupełne ubóstwo, podkreśla moc tej Miłości, która go wskrzesi do nowego życia w dniu Paschy? (Franciszek, orędzie na I Światowy Dzień Ubogich)

?Każdy, kto chce uwielbić królewski Majestat Chrystusa, musi najpierw przyjąć Go i zgiąć przed Nim kolano, gdy przychodzi w Osobie Ubogiego? (List arcybpa Grzegorza Rysia).

19 XI 2017 po raz pierwszy w Kościele obchodzono Światowy Dzień Ubogich, który odtąd będzie przypadał na XXXIII niedzielę zwykłą, czyli tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. W związku z tym dniem, wpisywanym w konteksty związane z Chrystusem Królem, ukazało się kilka wypowiedzi: wspomniane już orędzie papieskie (link tutaj) oraz np. List pasterski Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia pt. ?Ku Ewangelii ubóstwa? (link tutaj).  Zachęcam do lektury, nie tylko ze względu na odwołania do Chrystusa Króla.

(artykuł z naszego biuletynu)