Drukuj
Kategoria: Aktualności

KRÓLUJ NAM, CHRYSTE! Modlitewnik czcicieli Chrystusa Króla

zdjecie1W dniu 19 XI 2016 roku podczas uroczystości aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach do rąk pielgrzymów został oddany modlitewnik. Zredagował go ks. prof. Marek Chmielewski, jeden z kapłanów wytrwale towarzyszących nam na drodze do Królestwa. Dziełko posiada imprimatur ks. bpa Andrzeja Czai, który we wstępie jasno określa cel książeczki: [Modlitewnik] jest tak pomyślany, aby korzystający z niego stawał się coraz bardziej czcicielem Chrystusa Króla na drodze uznawania Jego powszechnego i wiecznego panowania, poddania się Jego prawu, przyjmowania Go całym sercem, zawierzając Mu swoje życie i służąc Mu z oddaniem we wszystkich wymiarach życia.

Ks. Chmielewski kontynuuje tę myśl, stwierdzając we wprowadzeniu, że tytułowe zawołanie Króluj nam, Chryste! wyraża właściwą postawę chrześcijanina, który nie tylko przyzwala, aby Chrystus panował w jego życiu, lecz w codziennej modlitwie Ojcze nasz wyraża także gorące pragnienie, aby nadeszło królestwo Boże; robi wszystko, aby prawu Chrystusowego królestwa podporządkować swoje życie osobiste, rodzinne, pracę zawodową i sprawy Ojczyzny.

Treści modlitewnika

Zawartość modlitewnika jest zróżnicowana. Mniej więcej połowę stanowią propozycje konkretnych modlitw. Znajdziemy tu teksty aktów oddania,  litanii, rozważania różańcowe, drogę krzyżową, 3 koncepcje rachunku sumienia, modlitwy codzienne, akty strzeliste i wybór pieśni.

Teksty Liturgii godzin i teksty mszalne z Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata mogą być wykorzystane jako pomoc do sprawowania liturgii lub jako materiał do rozmyślania. Pozostałe treści doskonale nadają się na lekturę duchową lub mogą stanowić inspirację do pogłębionej modlitwy. Tworzą je: zbiory tekstów biblijnych i patrystycznych, obszerne fragmenty z nauczania Kościoła (od Leona XIII po Ojca św. Franciszka). Całość kończy Komentarz do Jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Skarbiec treści

To wszystko stanowi prawdziwy skarbiec, który przez lata się nie wyczerpie, będąc oparciem w kształtowaniu  naszej instytutowej tożsamości duchowej.

Ufamy, że spełni się intencja Autora modlitewnika, iż dziełko to będzie kształtować postawę duchową [czytających] tak, aby każdy mógł doświadczyć udziału w królestwie Bożym, które jest pośród nas (por. Łk 17,21) i by stale w mocy Ducha Świętego mógł wołać: Króluj nam, Chryste!

Beata B.

(Tekst pochodzi z naszego biuletynu)

Modlitewnik można nabyć w Wydawnictwie i Drukarni Świętego Krzyża

ul. Katedralna 8A, 45-007 Opole tel. 77 44 17 140

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sklep internetowy: www.wydawnictwo.opole.pl