Drukuj
Kategoria: Aktualności

ChK2

  1. Czy Chrystus króluje na świecie?

?Chrystus nie rządzi na nasz sposób ? władzą siły, przemocy. ?Nie bijcie się o mnie. [?] Nie na tym polega moja władza. [?] Nie gwałt, nie przemoc, nie siła. [?] Ja chcę być Królem tutaj, między wami, w tym świecie, ale nie na sposób świata?. [?]

 Jego królestwo tworzą ludzie, którzy są z prawdy. [?] On pierwszy jest z prawdy. Co innego jest znać prawdę, co innego jest być prawdziwym. [?] Chcecie wiedzieć, czy Chrystus króluje na świecie, to nie patrzcie dookoła, nie patrzcie na świat, ile w nim jest władzy Chrystusa, popatrzcie w siebie, czy jesteście z prawdy, wtedy będziecie wiedzieć, że w was jest królestwo Boże. To jest to, co Jezus mówi: królestwo Boże nie jest ani tu, ani tam, nie przychodzi dostrzegalnie, królestwo Boże jest w was, w was, jeśli jesteście z prawdy?.  

abp Grzegorz Ryś w wigilię uroczystości Chrystusa Króla https://www.youtube.com/watch?v=BxGBBVWadis

  1. Jakie jest królestwo Chrystusa?

Trzy właściwości królestwa Jezusa

  1. Nie ma osądu człowieka, jest widzenie całej prawdy, prawdziwe i dogłębne poznanie człowieka, bez przeszkód, domysłów, dopowiedzeń.
  2. Jest sprawiedliwość ? nie ma oszukiwania, udawania, że nic złego się nie stało, nie ma kar dla zasady; zło będzie opłakane, w skrusze, w pragnieniu naprawy, Na czym polega Boża sprawiedliwość? Bóg nie pozwoli, by krzywda nie została naprawiona ? nie chodzi zaś o ukaranie złoczyńców.
  3. Doceni, dostrzeże, wydobędzie i nagrodzi wszelkie czynione dobro.

Wniosek? Nie osądzać.  Naprawiać krzywdy.  Wydobywać dobro. To czynią ludzie królestwa.

  1. Adam Szustak, kazanko do okienka https://www.youtube.com/watch?v=O4lveCWQqYc